LGS Sayısal ve Sözel Soru Dağılımı

2021 LGS (Liseleye Giriş Sınavı) konu ve soru dağılımları oldukça önemli konulardandır. Daha önceden “TEOG” sınavı kaldırılarak yerine LGS (Liseye giriş sınavı) getirilmiştir. Yeni sınav sisteminde Türkçe, Fen Bilgisi, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve İngilizce derslerinin konularını ve soru dağılımlarını tek tek açıkladık.

Yönergeye göre sınav 2 bölümden oluşacak ve bunlar sözel ve sayısal olarak ayrılmıştır. Sözel kısımda Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve yabancı dil olacak. Sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimleri alanı olacak.

LGS Konuları ve Soru Dağılımı

LGS 2021’de öğrencilere rehberlik eden Pruva Akademi, tüm LGS konularını içeren ve geçmiş yıllarda soru dağılımlarını siz değerli öğrencilere sunmaktadır.

LGS Matematik Dersi Soru Dağılımı

LGS Matematik dersinin yıllara göre çıkan konuları ve soru dağılımı tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Konular içerisinde 2020 yılında en fazla çıkan konular arasında Üslü sayılar, köklü sayılar, çarpanlar ve katları, olasılık, veri analizi, cebirsel ifadeler ve eşitsizlikler konusunda sorular çıkmıştır. 2020 yılında Pandemi’den dolayı soru dağılımında belirli eşitsizlikler olmakla birlikte bizim tavsiyemiz tüm konulara eşit olarak çalışmanızdır.

LGS Fen Bilimleri Dersi Soru Dağılımı

LGS Fen Bilimleri dersinin yıllara göre çıkan konuları ve soru dağılımı tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Konular içerisinde 2020 yılında en fazla çıkan konular arasında Mevsimler ve iklim, DNA ve Genetik Kod, Basınç, Madde ve Endüstri konuları ağırlıklı olarak çıkmış ve diğer konulardan soru çıkmadığı gözlemlenmiştir. Fakat 2020 yılında Pandemiden dolayı soru dağılımında belirli eşitsizlikler olmakla birlikte bizim tavsiyemiz LGS Fen Bilimleri alanında tüm konulara eşit olarak çalışmanızdır.

LGS İngilizce Dersi Soru Dağılımı

LGS İngilizce dersinin yıllara göre çıkan konuları ve soru dağılımı tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Konular eşit bir dağılımda verilmiş olup, ortalama olarak aynı oranda sorular sorulmuştur.

LGS Türkçe Dersi Soru Dağılımı

LGS Türkçe dersinin yıllara göre çıkan konuları ve soru dağılımı tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Konular içerisinde her sene hemen hemen aynı oranda sorular çıkmıştır.  Türkçe dersinde LGS öğrencilerine önerimiz bol bol paragraf soruları çözmeleri, diğer konularla ilgili soru çözmeleri ve devamlı olarak kitap okumaları, Türkçe dersindeki başarıyı arttıracaktır.

LGS Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Dersi Soru Dağılımı

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin yıllara göre çıkan konuları ve soru dağılımı tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Konular eşit bir dağılımda verilmiş olup, ortalama olarak aynı oranda sorular sorulmuştur.

LGS İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük Soru Dağılımı

LGS İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük dersinin yıllara göre çıkan konuları ve soru dağılımı tabloda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Konular içerisinde 2020 yılında en fazla çıkan konular arasında Bir Kahraman Doğuyor, Milli Uyanış: Bağımsızlık yolunda atılan adımlar, Milli bir destan: Ya İstiklal, Ya Ölüm konuları ağırlıklı olarak çıkmış ve diğer konulardan soru çıkmadığı gözlemlenmiştir. Fakat 2020 yılında Pandemi’den dolayı soru dağılımında belirli eşitsizlikler olmakla birlikte bizim tavsiyemiz LGS İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük alanında tüm konulara eşit olarak çalışmanızdır.